Als opleidingsmanager ben ik altijd benieuwd naar de achterliggende redenen waarom cursisten een spuitgietcursus volgen bij Mikrocentrum. U zou verwachten dat er vooral operators aan deze cursus meedoen omdat zij deze vakkennis dagelijks nodig hebben, echter zijn de inschrijvingen heel divers.
Naast machinestellers en medewerkers technische dienst, schrijven ook productontwerpers, kwaliteitsmanagers, verkopers en projectbegeleiders hun vaak in. Spuitgieten is een vak en geen kunstje. Directeuren en eigenaren zien dit ook vaak in, daarom mogen wij die ook regelmatig tijdens een cursus verwelkomen.
In de praktijk komt het vaak aan op teamwork. Het is prettig en soms ook noodzakelijk dat collega’s van andere afdelingen tot een bepaald niveau over actuele spuitgietkennis beschikken. Een cursus van 10 avonden of 5 dagen helpt hierbij.
Tijdens de cursus Spuitgieten 1 leert u zelfstandig een eenvoudig spuitgietproces op te zetten en veel voorkomende processtoringen te verhelpen. Ook leert u alles over de onderdelen en werking van de spuitgietmachine en spuitgietmatrijs en de verschillende stappen van het spuitgietproces.
Regelmatig nemen cursisten hun eigen producten mee om deze met de docent en de medecursisten in- of na de les te bespreken. Dit is een grote toegevoegde waarde van het volgen van een dergelijke cursus. De oogkleppen gaan af en de nieuwe aangeleerde kennis wordt direct toegepast.
Opleidingsmanager, Mikrocentrum
15 t/m 16 september 2021 Brabanthallen, 's-Hertogenbosch
15 t/m 16 september 2021 Brabanthallen ’s-Hertogenbosch